Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek 13 października br. w szkole, a w piątek 14 października br. w przedszkolu uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Na tę okoliczność nasi uczniowie i wychowankowie przedszkola podziękowali „za wszystkie małe i wielkie rzeczy wyczarowywane każdego dnia; za okazane ciepło, troskę, życzliwość (…)” tym, którzy ich uczą oraz pracownikom niepedagogicznym.

Na uroczysty apel w szkole przybyli emerytowani nauczyciele, a także wychowankowie przedszkola wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami. Program artystyczny przedstawiony przez uczniów klas V – VIII rozbawił zgromadzoną widownię. W tym przedstawieniu do szkoły w Starej Wiśniewce przyjechała ekipa telewizyjna i przeprowadzała wywiady z uczniami, nauczycielką i z panią sprzątaczką. Zabawne piosenki dotyczące różnych przedmiotów szkolnych natomiast – to było coś, co rozweseliło naszą publiczność najbardziej. Jeszcze jedną miłą formą podziękowania pracownikom oświaty stały się pyszne jesienne jabłka i gruszki okraszone mądrymi sentencjami. 

Pani Dyrektor Agnieszka Miela złożyła najlepsze życzenia z okazji tego święta i nagrodziła wszystkich wyróżniających się pracowników obsługi, administracji i nauczycieli. 

Miłym zakończeniem uroczystości było ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego przez Panią Annę Kokowską. W kategorii klas IV – VI zwyciężyli: I miejsce – Milena Mielke; II miejsce – Amelia Kucharz; III miejsce – Emilia Graczkowska. W kategorii klas VII – VIII zaś zwycięzcami okazali się: I miejsce – Wojciech Kierzek; II miejsce – Melania Paciorek; III miejsce – Wojciech Futerski. Za trzech finalistów z klasy VII i VIII mocno trzymamy kciuki, albowiem będą oni w najbliższym czasie reprezentować szkołę na XXII Dyktandzie o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Złotowskiego w Jastrowiu.

Z całą pewnością słowa Nelsona Mandeli – wybitnego męża stanu, działacza na rzecz praw człowieka i laureata Pokojowej Nagrody Nobla – o tym, że „edukacja to najpotężniejsza broń, jakiej możesz użyć, żeby zmienić świat” przyświecające obchodom Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole, staną się motywacją, zachętą i cudowną inspiracją dla niejednego z nas. 

 

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Dzień Edukacji Narodowej
Przewiń na górę