Muzyka łagodzi obyczaje

Czy wiedzieliście, że 1 października niezmiennie od 1975 roku obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Muzyki? Ustanowił go Yehudi Menuhin – bardzo sławny i utalentowany amerykański wirtuoz skrzypiec oraz dyrygent, będący wówczas prezydentem Międzynarodowej Rady Muzyki działającej przy UNESCO. Najważniejszym celem tegoż święta jest pokazanie wyjątkowości muzyki kojarzonej jako dobro ludzkości, a także promowanie muzyków. 

Z inicjatywy zespołu muzycznego prowadzonego przez Panią Aurelię Brzezińską społeczność naszej szkoły włączyła się w miniony piątek 30 września br. w obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki. Tego wyjątkowego dnia uczniowie mieli przypięte do ubrań własnoręcznie wykonane motywy muzyczne: od nutek i kluczy wiolinowych po różnorakie instrumenty muzyczne. Na każdej przerwie międzylekcyjnej rozbrzmiewała muzyka. Słuchaliśmy różnych piosenek i śpiewaliśmy je razem, jeśli tylko znaliśmy słowa. Po trzeciej lekcji i mały, i duży zatańczył na boisku szkolnym belgijkę, skrzypka, jeruzalemę i czekoladę. Wspólne muzyczne harce i pląsy trwały jeszcze na czwartej godzinie lekcyjnej. Ruch przy muzyce to zdecydowanie ulubiona forma spędzania czasu przez większość uczniów.

Niesamowita atmosfera udzielała się nie tylko uczniom, ale też nauczycielom. Tanecznym krokiem, z uśmiechem na twarzy i z pozytywną energią rozpoczynaliśmy każde zajęcia. Ta muzyczna feta zapewne wszystkim dostarczyła mnóstwo radości i ciekawych wrażeń. 

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Dzień muzyki
Przewiń na górę