Dzień Myszki Miki 

Data 18 listopada 1928 roku uznawana jest za oficjalne urodziny Myszki Miki. Tego bowiem dnia miał premierę pierwszy krótkometrażowy animowany film dźwiękowy pt. „Parowiec Willie”, w którym pojawiła się sławna mysz. Myszka Miki została stworzona przez Walta Disneya. Rokrocznie fani Walta Disneya i Myszki Miki świętują urodziny tej niezwykle popularnej animowanej postaci.

Takich fanów nie zabrakło też i w naszej szkole, bo dokładnie w piątek 18 listopada br. obchodziliśmy Dzień Myszki Miki. Autorami tej inicjatywy była biblioteka szkolna i samorząd uczniowski. Na korytarzu zawisła tematyczna gazetka, a duża liczba uczniów i uczennic przebrała się tak, by upodobnić się do Myszki Miki. T-shirty, bluzy, spodnie, koszule, bluzki, czapki; ba, nawet plecaki i opaski na włosy – wiele elementów garderoby zdobiła owa postać z ulubionej kreskówki. Niektórzy natomiast samodzielnie zaprojektowali swoją stylizację i przypięli do ubrań własnoręcznie wykonane pokolorowane obrazki z animowaną myszą. Każdy, kto tego dnia posiadał ubranie bądź jakikolwiek gadżet z Myszką Miki, był zwolniony z odpowiedzi ustnej w czasie piątkowych lekcji. Dzieci z klas młodszych lepiły Myszkę Miki z plasteliny. Na zajęciach świetlicowych zaś tworzono portrety słynnej myszy, kolorowano jej postać i oglądano tematyczne filmy rysunkowe.

Myszka Miki królowała dosłownie wszędzie, co sprawiło, że był to miły, radosny, kolorowy i iście bajkowy dzień. A już za rok celebrować będziemy 95. urodziny uwielbianej przez dzieci i dorosłych najpopularniejszej na całym świecie czteropalczastej myszki w białych rękawiczkach. Nie możemy się tego doczekać…

 

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Dzień Myszki Miki
Przewiń na górę