Europejski tydzień kodowania.

      Uczniowie klas 1-4 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Starej Wiśniewce w dniach 12-15 października 2021r. wzięli udział zajęciach z programowania przeprowadzonych w ramach CodeWeek Polska 2021. Jest to część Europejskiego Tygodnia Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. CodeWeek to również inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem, a w ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu..

      Nasi uczniowie przyłączyli się do uczniów w całej Polsce rozpoczynając i kontynuując przygodę z programowaniem. Kurs „Wodny świat Minecraft” wprowadził uczniów w programowanie wizualne. Tworzyli bloki kodów, rozwiązywali zadania i poszukiwali rozwiązań problemów doskonale się przy tym bawiąc. Kodowania można się także uczyć bez komputera wykorzystując do tego celu karty kodowania i atrakcyjne zabawy, o czym uczniowie mieli okazję się przekonać. Programowanie to umiejętność przyszłości, która także kształci i rozwija umiejętności logicznego i analitycznego myślenia.

Kontakt

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole.
Przewiń na górę