Czwartoklasiści z wizytą w Nadleśnictwie Złotów

4 października 2022 r. uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Złotów. Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji przygotowanych przez złotowskich leśników.

Czwartoklasiści rozpoczęli swą przygodę od spaceru malowniczymi ścieżkami w leśnym parku – słynnym „Zwierzyńcu”. Wraz z przewodniczką, panią Małgorzatą Lorek-Stańczak, dzieci obserwowały z punktów widokowych dziką zwierzynę, a dzięki lornetkom mogły zobaczyć z bliska daniele i dziki.

Następnie podczas przechadzki leśnymi duktami czwartoklasiści podziwiali różne gatunki rodzimych drzew i mieli niepowtarzalną okazję zagrać na dendrofonie. Pani Małgorzata opowiedziała im również o pracy leśników i drwali. Ochotnicy mogli nawet wykonać pamiątkowe zdjęcia przy specjalnej ściance, wcielając się w wykonawców tych zawodów.

Spacer zakończył się na skoczni, na której uczestnicy wycieczki mogli porównać swoje skoki w dal z susami różnych zwierząt. Co prawda kozicy górskiej nikt nie dorównał, ale wyniki osiągane przez uczniów naszej szkoły i tak były imponujące.

Ze ścieżki edukacyjnej czwartoklasiści udali się do bażanciarni, a stamtąd do Zielonej Klasy. Tam podziwiali okazy polskiej fauny i mogli wykazać się swoją wiedzą na temat lasu. Na zakończenie tej nietypowej lekcji przyrody pani Małgorzata rozdała wszystkim dzieciom książki i zakładki, by mogły dowiedzieć się jeszcze więcej na temat drzew.

Wyjazd zakończył się ogniskiem pod wiatą. Naszym strudzonym wędrowcom kiełbaski z dodatkami smakowały wyśmienicie.

Po posiłku nadszedł czas powrotu do Starej Wiśniewki. Czwartoklasiści wzbogaceni o nowe doświadczenia wyruszyli do swych domów, by podzielić się ze swoimi bliskimi wrażeniami po tej niezwykłej lekcji przyrody.

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Czwartoklasiści z wizytą w Nadleśnictwie Złotów
Przewiń na górę