Luty

 W lutym klasy VI-VIII odkrywały tajniki druku 3D rozgrzewając drukarkę otrzymaną dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłosci do czerwoności. Korzystając z platformy TincerCad tworzyliśmy wspólnie breloki z własnymi inicjałami.

Styczeń

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci w styczniu uczniowie klas 7-8 rozpoczęli przygodę z nauką programowania mikrokontrolerów w środowisku Arduino IDE. Jest to narzędzie, które umożliwia szybką naukę programowania urządzeń elektronicznych od najprostszych (obsługa przycisków i sterowanie diodami LED), aż po rozbudowane prototypy (np. roboty wspomagające procesy produkcyjne).

Grudzień

Grudzień w naszej szkole stał pod znakiem programowania i robotyki. Uczniowie klas IV-V starali się pomóc wykonać zadanie sympatycznemu kosmicie Scottie, który zabłądził na naszej planecie. Za pomocą gry edukacyjnej Scottie Go! tworzyli programy układając kartonowe klocki w taki sposób, aby aplikacja dołączona do gry przeniosła kod w świat wirtualny. Natomiast klasy VI-VIII rozwijały swoje umiejętności w sferze robotycznej, budując z klocków LEGO maszyny, a następnie programując je w aplikacji SPIKE – LEGO® Education. 

 

 

Listopad

Listopad to miesiąc, w którym po raz pierwszy uczniowie klas IV-V spróbowali swoich sił budując i programując Mboty. Nasi programiści sprawnie składali zestawy i wprowadzili swoich podopiecznych w ruch, a na zakończenie zajęć rywalizowali w wyścigach. 

 

 

Październik

Październik to miesiące apelów i uroczystości. W ramach Dnia Edukacji Narodowej wykorzystaliśmy sprzęt nagłośnieniowy oraz fotograficzny zakupiony dzięki programowi #Laboratoriaprzyszlosci.

 

 

Wrzesień

Już na początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły mogli wykorzystać sprzęt nagłośnieniowy oraz fotograficzny zakupiony dzięki programowi #Laboratoriaprzyszlosci. W ramach uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego nasi uczniowie pod opieką pani Anny Kokowskiej, Izabeli Wergin oraz Aureli Brzezinskiej przygotowali szkolne talent show.

 

 

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Praca w ramach projektu
Przewiń na górę