Rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny tradycyjnie już rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Starej Wiśniewce. Ksiądz proboszcz Marek Czaplicki pobłogosławił na niej tornistry, podręczniki i przybory szkolne pierwszoklasistów, którzy właśnie dziś zaczęli swoją ośmioletnią przygodę ze szkołą. Po wyjściu z kościoła zatrzymaliśmy się przed pomnikiem Obrońców Polskości, gdzie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli znicze, a pani dyrektor Agnieszka Miela przypomniała o tragicznej rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

Kolejna część inauguracyjnej uroczystości odbyła się na nowym boisku szkolnym, a swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Zakrzewo pan Marek Buława oraz Poseł na Sejm RP pan Marcin Porzucek. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anna Ziółkowska powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która oficjalnie powitała uczniów klasy pierwszej oraz nową nauczycielkę historii i wiedzy o społeczeństwie panią Natalię Wajer-Mindak. Ksiądz Marek Czaplicki otrzymał podziękowanie i list gratulacyjny za 35-lecie pracy w szkole. Pani dyrektor opowiadała o powstawaniu nowego boiska i przekonywała, że warto mieć marzenia oraz te marzenia spełniać. Później wójt pan Marek Buława wręczył swoje podziękowanie posłowi panu Marcinowi Porzuckowi za jego ogromny wkład i zaangażowanie w powstanie nowoczesnego boiska przy szkole w Starej Wiśniewce. Nie mogło też zabraknąć części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas II – IV o powitaniu szkoły, a także przez młodzież z klas starszych – krótki pokaz talentów. 

Na koniec nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami udali się do klas, by przywitać się po wakacjach i zapoznać z tygodniowym planem zajęć. 

Po tak wyjątkowej inauguracji cała społeczność szkolna pełna zapału i pozytywnej energii rozpoczyna równie wyjątkowy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim życzymy dobrego roku! 

Kontakt

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego
Przewiń na górę