Ślubowanie I klas

11 października 2022 r. miała miejsce niezwykle ważna uroczystość dla pierwszoklasistów. Tego dnia bowiem zostali oni oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Polskości w Starej Wiśniewce. 

Na akademii obecna była nie tylko cała społeczność uczniowska i nauczyciele wraz z panią dyrektor, ale także zaproszeni przedszkolacy, ich panie wychowawczynie i rodzice uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, dzięki któremu mogli pochwalić się tym, czego do tej pory zdążyli nauczyć się na zajęciach i co już umieją. Uczniowie drugiej klasy tymczasem mieli dla swoich młodszych kolegów i koleżanek kilka cennych rad dotyczących życia w szkole. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po skończonym przedstawieniu Miłosz, Andrzej, Marcel, Oliwier, Lena, Julia, Zuzanna, Maja i Zofia w obecności pocztu sztandarowego przystąpili do ślubowania i zostali pasowani na uczniów odświętnym ołówkiem przez Panią Dyrektor Agnieszkę Mielę. Do kroniki szkolnej jako swoje podpisy złożyli odciski wskazujących palców. Po uroczystości dzieci zostały obdarowane pięknymi prezentami i pamiątkowymi dyplomami. Otrzymały też książeczki SKO i upominki od Pań Anny Kokowskiej i Magdaleny Radziszewskiej i zostały zaproszone tym samym do rozpoczęcia niezwykłej przygody z oszczędzaniem. Pani Kinga Schmidt-Błąd z kolei rozdała nagrody za udział uczniów I klasy w programie edukacyjnym o nazwie Szkolne Przygody Gangu Swojaków, którego celem było zmotywowanie dzieci do odkrywania piękna przyrody oraz do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Owe magiczne wydarzenie jeszcze na długi czas pozostanie w pamięci naszych wspaniałych pierwszoklasistów. Życzymy im mnóstwo radości i wielu przyjemnych chwil w murach naszej szkoły.

 

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Ślubowanie I klas
Przewiń na górę