Z zielonymi pozdrowieniami !!!

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowej kampanii ”Clean Up The World” wywodzącej się z Australii. Uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W czwartek 22 września b. r. 13 uczniów naszej szkoły przebywających tego dnia na świetlicy przyłączyło się do 29. edycji wyżej wymienionej akcji, w ramach której wyruszyli posprzątać najbliższą okolicę. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki, z dużym zaangażowaniem pozbierali śmieci zanieczyszczające pobliski teren szkoły i naszej pięknej wsi. Teraz wszędzie jest czysto i przyjemnie.

Tak naprawdę w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać, ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i segregować odpady. Każdego dnia mamy wpływ na to, jak wygląda nasza planeta – dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy. Stwórzmy niesamowitą społeczność, której bliska jest troska o naturę i najbliższe otoczenie.

Kontakt

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Sprzątanie świata
Przewiń na górę