A wiosna przyszła pieszo… 

18 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i powitali zbliżającą się wiosnę. Na wszystkich oczekujących nadejścia najpiękniejszej pory roku czekało tego dnia sporo niespodzianek.

Na Szkolne Święto Wiosny uczniowie każdej klasy wykonali marzanny, a młodsze dzieci przygotowały także wielobarwne gaiki. Po pierwszej lekcji wszyscy zabrali stworzone wspólnie kukły i stroiki, a następnie udali się wraz z wychowawcami do sali gimnastycznej na wiosenny apel.

Na szkolnej scenie uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod opieką pani Anny Kokowskiej. Najpierw wystąpili artyści z klas IV-VI w sztuce pt. Gdzie jest wiosna?, którzy próbowali nakłonić zimę do odejścia przy dźwiękach melodii Vivaldiego. Publiczność również zaangażowała się w przywoływanie wiosny, rozwiązując zagadki na temat budzącej się do życia przyrody.

W kolejnej części spektaklu siódmoklasiści przekonywali, że warto żyć zdrowo i troszczyć się o naturę, prezentując scenki przy sugestywnej muzyce. Jako ostatni wystąpili uczniowie klasy VIII, którzy podczas swojego występu również realizowali tematykę prozdrowotną. Ich finalny aerobik okazał się gwoździem programu. Publiczność ćwiczyła razem z nimi, a po wspólnej gimnastyce nie żałowała braw.

Po części artystycznej wszyscy udali się na boisko sportowe. Tam uczniowie ostatecznie rozprawili się z zimą, paląc marzanny. Przy ognisku wszyscy zjedli wspólnie drugie śniadanie złożone ze smakołyków ufundowanych przez Radę Rodziców, a po chwili odpoczynku rozpoczął się Międzyklasowy Turniej w Dwa Ognie. Tego dnia zwyciężyła… wiosna.

Kiedy rozgrywki dobiegły końca, uczniowie w dobrych nastrojach wrócili do szkoły kontynuować naukę. I choć pierwszy dzień wiosny to także Dzień Wagarowicza, nikt nie poszedł na wagary.

Kontakt

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Szkolne Święto Wiosny
Przewiń na górę