Spotkanie wigilijne

Jednym z pięknych zwyczajów wpisanych w tradycję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wiśniewce jest szkolna wigilia, która w tym roku odbyła się 22 grudnia.
Spotkanie na sali wiejskiej poprzedziła Msza Święta odprawiona przez księdza proboszcza Marka Czaplickiego. Przy świątecznym stole wspólnie zasiedli uczniowie, wychowankowie przedszkola, nauczyciele i pracownicy administracji, ksiądz proboszcz naszej parafii, zaproszeni emeryci, a także zastępca wójta Zakrzewa pani Dorota Murach, sołtys pan Andrzej Massel, radni panowie Grzegorz Kaczmarek i Marek Drobkiewicz, dwoje przedstawicieli firmy Mycela S.A. z Nowej Wiśniewki, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Wiśniewce pani Genowefa Suchy oraz pani Mirosława Frydryszek z Biblioteki Publicznej w Starej Wiśniewce.
Po okolicznościowym świąteczno-noworocznym przemówieniu pani dyrektor Agnieszki Mieli jako pierwsi zaprezentowali się nasi najmłodsi aktorzy z przedszkola. Dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze o choince i o Świętym Mikołaju. W ich występie nie zabrakło też kolędy „Przybieżeli do Betlejem” oraz świątecznych życzeń.
Następnie uczniowie klas VII i VIII wraz z jednym czwartoklasistą i jedną piątoklasistką zaprosili nas na spektakl wzorujący się na opowiadaniu Charlesa Dickensa pod tytułem „Opowieść wigilijna”. Uczennice z klas VI – VIII natomiast zagrały drewnianymi pałeczkami na dużych gumowych piłkach (tzw. ball drums) do świątecznego rytmicznego utworu amerykańskiego wokalisty Bobby’iego Helmsa ”Jingle Bell Rock”.
Po zakończonej części artystycznej, która spotkała się z przyjaznym odbiorem, pani Dorota Murach wręczyła nauczycielce zatrudnionej w Przedszkolu Publicznym w Starej Wiśniewce pani Angelice Kalka akt nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
Nadszedł później moment odczytania przez księdza proboszcza fragmentu Ewangelii i przełamania się opłatkiem, zaś na stołach pojawiły się pyszne świąteczne potrawy, którymi wszyscy się raczyli i zachwycali równocześnie.
Zawitał do nas wreszcie długooczekiwany i upragniony gość w czerwonym stroju z siwą brodą, który dla wszystkich dzieci – i małych, i dużych – miał prezenty. Święty Mikołaj poznał imiona wszystkich przedszkolaków i uczniów odbierających słodkie podarki i wysłuchał kolęd w ich wykonaniu. O dziwo, nikt nie dostał rózgi ;). Świąteczna atmosfera udzieliła się dosłownie każdemu.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia – pełnych uśmiechu i beztroski. Oby ten cudowny moment spokoju i radości towarzyszył nam wszystkim jak najdłużej. Doceniajmy jak najczęściej małe rzeczy, które wydają się oczywistością i dbajmy o tych, którzy nie potrafią prosić o pomoc. Spełnienia marzeń i do siego roku!

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Spotkanie wigilijne
Przewiń na górę