Szkolne andrzejki

Andrzejki to wieczór pełen magii i wróżb obchodzony w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.

Andrzejki u nas w szkole odbyły się w środę ostatniego dnia listopada br. Osobno spędziły je klasy młodsze (I – III) i starsze (IV – VIII).

Wspólna zabawa najmłodszych miała miejsce na 2. i 3. godzinie lekcyjnej. Dzieci przyszły na tę wyjątkową okazję przebrane, a ich rodzice zapewnili słodki poczęstunek w postaci pysznych babeczek. Wszyscy bawili się w rytm radosnej piosenki zatytułowanej ”Clap Clap Song”, tańczyli z krzesłami i przystąpili do zabawy z butami. Oprócz tego wybierali swój przyszły zawód, nakłuwali serduszka, by móc poznać imię przyszłej sympatii, i wybierali kubki, dowiadując się, czy spotka ich bogactwo, podróż, czy, niestety, pech. W jednej wróżbie andrzejkowej natomiast dzieci mogły usłyszeć, że zagrają mecz z Lewandowskim, zostaną dyrektorem naszej szkoły, nauczą się mówić brzuchem, odkryją nową planetę, polecą balonem lub też że pojadą na wycieczkę dookoła świata.

Wieczorową już porą – w godzinach od 17 do 20 – na dyskotece bawili się uczniowie klas IV – VIII. Samorząd uczniowski przygotował dla nich wiele ciekawych niespodzianek. Jedna klasa lekcyjna zamieniła się na ten szczególny czas w miejsce czarów i magii. Wróżby były jedyne w swoim rodzaju i wszyscy chłopcy oraz dziewczęta chcieli przekłuć szpilką czerwone papierowe serca, by odczytać imię swojej sympatii, trafić monetą do oddalonej miski i sprawdzić w ten sposób, czy spełni się ich skrywane głęboko na dnie serca marzenie oraz wziąć udział w wyścigu butów. Do przygotowanych wróżb podchodziliśmy jednak z przymrużeniem oka. Najważniejsza w tym wszystkim była dobra zabawa, a tę umilała fantastyczna muzyka dyskotekowa wespół ze słodkim i przepysznym poczęstunkiem na stołach.

Dzień andrzejek spędziliśmy aktywnie i w znakomitych humorach. Zorganizowane wróżby były niepowtarzalną okazją do przeniesienia się w świat marzeń i fantazji oraz, co najważniejsze, zacieśnienia więzi koleżeńskich i wzmocnienia wspólnych relacji.

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Szkolne andrzejki
Przewiń na górę