Szkolny karnawał i walentynki

 

Po pandemicznej przerwie we wtorek 14 lutego 2023 r. w klasach 4-8 i w Tłusty Czwartek 16 lutego br. w klasach 1-3 odbyły się szkolna dyskoteka i bal walentynkowo-karnawałowy.

Na parkietach królowały różne style taneczne, a muzyka była dopasowana do każdego gustu. Nie zabrakło też konkursów, w których można było wygrać słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W klasach młodszych uczniowie przebrali się w ciekawe stroje, a najbardziej popularny był strój strażaka. Z dużym zaangażowaniem dzieci dekorowały maski karnawałowe kolorowymi naklejkami, cekinami i błyszczącym brokatem.

W klasach starszych w konkursie na najlepsze przebranie zwyciężyła Anna Ziółkowska jako czarodziejka. Drugie miejsce zdobyła Melania Paciorek przebrana za kobietę z mafii, a trzecie – Marcin Drobkiewicz, który przemienił się tego wyjątkowego karnawałowego wieczoru w Harry’ego Pottera.

Zarówno młodsi jak i starsi mieli świetną okazję do szlifowanie swych tanecznych umiejętności podczas zabawnych konkursów tanecznych. Uczniowie klas 1-3 bawili się w rytmie muzyki latino w tańcu pt. „Gorące krzesła”. Mnóstwo emocji dostarczył wszystkim – i tańczącym, i kibicującym – taniec z balonami. Trzy miejsca wśród starszych uczniów zajęły następujące pary: I – Milena Mielke i Nadia Szczodra, II – Karolina Gołka i Anna Ziółkowska oraz III – Adam Buchholz i Dominik Bindek. Punktem kulminacyjnym dyskoteki i balu karnawałowego okazał się taniec na gazecie. Zadanie wcale do najłatwiejszych nie należało, gdyż z każdą kolejną rundą zmniejszano powierzchnię gazety do tańczenia, a trzeba było tańczyć tak, żeby z gazety nie zejść na podłogę. Bezkonkurencyjni wśród najmłodszych okazali się w tej zabawie Stanisław Zdrenka wespół z Julią Kaczmarek i Nadia Schelhaas wraz z Joanną Świerczyńską, a wśród najstarszych uczniów pierwsze miejsce wywalczyli Mikołaj Sabik i Wojciech Kierzek; drugie miejsce zajęły Joanna Gracz i Julia Konak, zaś trzecie miejsce w tej tanecznej konkurencji zdobyły Julia Spors i Melania Paciorek.

Dodatkowo Melania Paciorek i Julia Spors zorganizowały i przeprowadziły konkurs dla par, który okazał się być dla jego uczestników nie lada wyzwaniem gimnastycznym. Tutaj zwyciężyły dwie wspaniałe panie nauczycielki: Anna Kokowska i Magdalena Radziszewska, niemające sobie w tej konkurencji równych.

Nie zabrakło też zdrowej wody dla spragnionych po szalonych tańcach oraz pysznego słodkiego poczęstunku, za które bardzo dziękujemy rodzicom.

15 lutego br. natomiast członkowie Samorządu Uczniowskiego przekazywali pocztę walentynkową w szkole zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będziemy mieli okazję wziąć udział w tak wesołej zabawie w gronie kolegów i przyjaciół.

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Szkolny karnawał i walentynki
Przewiń na górę