Wizyta szynszyli

W piątek 13 stycznia 2023 r. uczniowie klas I – III mieli niepowtarzalną okazję ku temu, by uczestniczyć w spotkaniu z niezwykłymi zwierzątkami. Już dzień wcześniej na świetlicy dzieci bardzo cieszyły się na to wydarzenie i nie mogły doczekać, kiedy wreszcie zobaczą szynszyle.
Właścicielka dwóch szynszyli, 6-letniego Rubina i 4-letniego Batmana, opowiadała, że zwierzęta te można spotkać w naturze w Andach, górach Ameryki Południowej. Co ciekawe, hodowane dożywają nawet 20 lat. Dowiedzieliśmy się, jak należy dbać o szynszyle. Trzymane w domu potrzebują dużej klatki, ponieważ uwielbiają się wspinać i skakać. Trzeba zadbać też o ich właściwe żywienie. Oprócz tego dla pielęgnacji ich gęstego futerka niezbędna jest codzienna piaskowa kąpiel. Prowadzą nocny tryb życia. Rubin i Batman mieszkają w klatce razem, dlatego że szynszyle nie powinny być trzymane zupełnie same.
Najbardziej podobało nam się to, że każdy, kto chciał, mógł pogłaskać pięknego szarego Rubina. Jego futerko było niezwykle puchate i mięciutkie w dotyku.
Na zakończenie prowadząca spotkanie właścicielka szynszyli wykonała uczniom indywidualne pamiątkowe zdjęcia.
 

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Wizyta szynszyli
Przewiń na górę