Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 

Za nami szkolne etapy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023. Chętni uczniowie z klas VII i VIII, a nawet z klasy VI przystąpili 20 października br. do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 25 października br. do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, 28 października br. do Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i 15 listopada br. do Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Na konkursach trzeba było wykazać się naprawdę dużą wiedzą i umiejętnościami, żeby osiągnąć sukces i przejść do rejonowego i – kolejno – wojewódzkiego stopnia konkursu. Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych mają szczególne uprawnienia, albowiem otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną. Ponadto są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu objętego tym egzaminem (a z którego pisali konkurs) oraz otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

W tym roku szkolnym, niestety, żaden z uczestników wyżej wspomnianych konkursów nie zakwalifikował się do wyższego etapu. Mimo wszystko życzymy każdemu uczniowi i uczennicy – nie tylko tym, którzy wzięli udział w konkursach – by z niegasnącym zapałem w dalszym ciągu zdobywali wiedzę i umiejętności, nie poddawali się w sytuacji porażki i uparcie dążyli do osiągania mniejszych oraz większych sukcesów.

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
Przewiń na górę