Wolontariat szkolny

W ostatnim czasie nasi uczniowie realizowali w szkole kilka projektów związanych z wolontariatem.
Zbierali dary dla dzieci z Hospicjum Sióstr św. Elżbiety w Złotowie w ramach akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.
Oprócz tego włączyli się do ogólnopolskiej XXII edycji Szlachetnej Paczki i mogli wesprzeć rodzinę pana Jana. Jest on samotnym mężczyzną przebywającym na emeryturze, któremu niedawno zmarła ukochana mama. Niestety, z powodu problemów zdrowotnych pan Jan nie jest w stanie podjąć dodatkowego zatrudnienia. Ucieszył się bardzo z otrzymanych prezentów, a w szczególności z małej kuchenki gazowej, o której marzył. Mężczyzna był niezmiernie wdzięczny za otrzymaną pomoc, a dzięki tej paczce odzyskał wiarę w ludzkie dobro.
Uczniowie naszej placówki wzięli też udział w zabawie „Co ma piernik do … pomagania?” zorganizowanej przez Fundację Złotowianka. Zostali w związku z tym zobowiązani do udekorowania upieczonego piernika dostarczonego przez fundację do szkoły. Klasy II i III, V, VI i VII oraz VIII zakasały rękawy i, wykazując się ogromną kreatywnością, a także inwencją twórczą, przystroiły gotowe pierniki, a następnie przekazały swe słodkie udekorowane dzieła na licytację na facebookowej grupie Licytacje Złotowianki. Dochód z tej licytacji zostanie przeznaczony na budowę Centrum Frame Running. Będzie to pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjno-sportowy zajmujący się trenowaniem osób niepełnosprawnych w tej dyscyplinie sportu.
Nasi uczniowie przyłączyli się także do ogólnopolskiej akcji Góry Grosza (XXIII edycji) i w dniach od 1 listopada br. do 28 lutego 2023 r. zbierają monety, by wspomóc dzieci i rodziny na terenie całej Polski. Za zebrane pieniądze zostanie zorganizowana pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzebujących.
Pomagając innym, pomagamy w ten sposób sobie. Każdy uczeń naszej szkoły wie, że warto pomagać i być bezinteresownym. Pomagać może każdy i wszędzie. Pomaganie zmienia świat na lepsze.

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Wolontariat szkolny
Przewiń na górę