Wycieczka do Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu 

29 listopada 2022 r. uczniowie klas V-VIII udali się pod opieką nauczycieli na wycieczkę do Poznania. Wyprawa do Centrum Szyfrów Enigma mieszczącego się w stolicy Wielkopolski już na etapie planowania budziła wiele pozytywnych emocji.

Tym razem wybranym środkiem transportu był pociąg, dlatego młodzież spotkała się ze swoimi opiekunami na dworcu PKP w Zakrzewie. Co ciekawe, niektórzy uczniowie mieli okazję podróżować w ten sposób pierwszy raz w życiu. Ponadto, pokonanie zaplanowanej trasy wiązało się z przesiadką w Pile, co było dodatkową atrakcją i jednocześnie wyzwaniem.

Po dotarciu do Poznania wszyscy udali się do Enigmy w celu obejrzenia unikalnej ekspozycji pokazującej historię łamania słynnych szyfrów i sposobów utajniania informacji na przestrzeni dziejów. Interaktywna wystawa budziła spore zainteresowanie wśród uczniów. Dodatkowo dla zwiedzających przewidziane były zadania do wykonania. Uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich sił w dekodowaniu informacji, a także samodzielnie zaszyfrować jakąś wiadomość.

Kiedy już uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat różnych szyfrów i życia wybitnych matematyków słynących ze złamania Enigmy, udali się na spacer ulicami Poznania. Po drodze podziwiali piękną i zróżnicowaną architekturę. W wolnym czasie mieli okazję zakupić pamiątki i zjeść obiad.

Na zakończenie wycieczki podróżnicy ze Starej Wiśniewki mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności dotyczące poruszania się pieszo w ruchu drogowym, udając się w kierunku Dworca Głównego. Na miejscu pozostało tylko odnaleźć właściwy peron i… Wsiąść do pociągu, ale nie byle jakiego.

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Wycieczka do Poznania
Przewiń na górę