Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 21-22 października 2021 r. uczniowie klas IV-VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wiśniewce zwiedzili Trójmiasto. Podczas dwudniowej wycieczki odwiedzili wiele ciekawych miejsc w Gdyni i Gdańsku, wzbogacając swoją wiedzę z różnych dziedzin i przeżywając przygody.

21 października, w czwartkowy poranek, uczestnicy wyprawy punktualnie stawili się na zbiórce przed szkołą, by wyruszyć wraz z koleżankami i kolegami pod opieką wychowawczyń w kierunku Morza Bałtyckiego. Po dotarciu do Gdyni uczniowie zwiedzili Dar Pomorza i podziwiali inne statki, takie jak Dar Młodzieży i ORP Błyskawica. Dzięki panu przewodnikowi opowiadającemu z pasją o życiu na okręcie, poszerzyli swoją wiedzę z historii i dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat codzienności marynarzy.

Następnie wszyscy udali się do Akwarium Gdyńskiego, by podziwiać unikalne okazy flory i fauny występujące w podwodnym świecie. W tym nietypowym ogrodzie zoologicznym uczniowie mogli wzbogać swoją wiedzę na temat środowiska wodnego. Wśród różnych gatunków zwierząt z całego świata największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się aksolotle i węgorze elektryczne.

Znad morza uczniowie udali się do Centrum Nauki Experyment, w którym obejrzeli interaktywną wystawę i dobrze bawili się w przestrzeni zachęcającej do eksperymentowania. Wzięli też udział w naukowych warsztatach. Starsi uczniowie stali się w ich czasie inżynierami realizującymi ciekawe projekty, natomiast młodsi przeprowadzali różnorodne doświadczenia medyczne. W takim miejscu można było naprawdę pokochać naukę.

Po zajęciach w interaktywnym centrum wiedzy podróżnicy udali się do miejsca zakwaterowania w Gdańsku. Tam zjedli obiadokolację i spędzili miło chwile, grając w gry i tańcząc. A kiedy nadszedł czas ciszy nocnej, udali się spać, by zregenerować siły przed kolejnym dniem.

Rankiem wszyscy wstali wypoczęci, a po śniadaniu ruszyli w dalszą drogę. Drugi dzień zwiedzania rozpoczął się wizytą w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Miejsce, w którym za pomocą artefaktów i nowoczesnych technologii przedstawiono historię narodów doświadczonych wojną, zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Miłośnicy militariów zachwycali się czołgami i samolotem umieszczonymi na wystawie. Podczas zwiedzania niektórych sal można było odnieść wrażenie odbycia podróży w czasie i zobaczyć, jak ludzie żyli przed wojną i jak walczyli, kiedy wybuchła. Wielu zwiedzających nie potrafiło ukryć wzruszenia.

Gdy wizyta w muzeum dobiegła końca, poszukiwacze przygód ze Starej Wiśniewki zregenerowali siły, jedząc obiad. Po posiłku udali się na spacer ulicami Starego Miasta, podczas którego słuchali ciekawych opowieści pani przewodniczki na temat mijanych zabytków, lokalnych legend. Bardzo atrakcyjnym miejscem okazał się brzeg Motławy. Uczniowie podziwiali tam słynny statek Sołdek i Bramę Żuraw. Podróż zakończyła się przy popularnej fontannie Neptuna, skąd uczestnicy wycieczki udali się do autokaru, by wrócić do Starej Wiśniewki.

To był udany wyjazd! Dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń. Oprócz wykonanych fotografii i zakupionych pamiątek przywieźli z niego coś jeszcze… Wspomnienia.

Kontakt

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Wycieczka do Trójmiasta
Przewiń na górę