Wycieczka go Gniezna i Ostrowa Ludnickiego

W dniach 13-14 czerwca 30 uczniów klas IV-VIII uczestniczyło w szkolnej wycieczce do Gniezna i Ostrowa Lednickiego. W poniedziałek rano zgromadzili się przed budynkiem szkoły, by pod opieką wychowawców wyruszyć ze Starej Wiśniewki do pierwszej stolicy Polski. Nie zniechęciła ich nawet burza z gradem.

Po przybyciu do Gniezna uczniowie zwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego i wzięli udział w pouczającej lekcji „Jak wojowali Słowianie?”. Ochotnicy mogli przebrać się za słowiańskiego woja i potrzymać elementy uzbrojenia, co przypadło do gustu szczególnie młodszym chłopcom.

Następnie uczestnicy wycieczki, korzystając z audioprzewodników, zwiedzili katedrę gnieźnieńską, jej podziemia, wieżę, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej i obejrzeli słynne drzwi przedstawiające żywot świętego Wojciecha.

Po lekcji historii nadszedł czas na trochę ruchu. Uczniowie udali się do Parku Trampolin „Jump Now!”, w którym szaleństwom w podskokach nie było końca. Po rozgrzewce można było pokonać tor przeszkód i walczyć z przeciwnikiem, oczywiście skacząc na trampolinach.

Pobyt w Gnieźnie zakończył się obiadokolacją, po której wszyscy udali się do Fałkowa – miejsca noclegu. Tam na naszą grupę czekała niespodzianka – pobyt w SPA. Wszak po intensywnym zwiedzaniu i sportowych wyczynach odnowa biologiczna była jak najbardziej wskazana.

Kolejnego dnia dla uczestników wycieczki zaplanowano nowe wyzwania. Po śniadaniu czekało ich zwiedzanie Ostrowa Lednickiego. Płynęli promem po Lednicy i po dotarciu na wyspę odwiedzili Muzeum Pierwszych Piastów. Tam dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat początków państwa polskiego. Następnie zwiedzili Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Dzięki wizycie w tym skansenie i ciekawym opowieściom pana przewodnika mogli zobaczyć, jak wyglądało życie mieszkańców wielkopolskich wsi w XIX wieku.

Niestety, każda podróż dobiega końca. Po obiedzie nadszedł czas powrotu do domów. Uczniowie wracali zadowoleni z przeżytych przygód, z plecakami pełnymi pamiątek.

Kontakt

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Wycieczka do Gniezna i Ostrowa Lednickiego
Przewiń na górę