Zakończenie roku szkolnego

Dziś, 24 czerwca 2022 r., uczniowie w całej Polsce uroczyście pożegnali rok szkolny 2021/2022. To ważna data dla dzieci, młodzieży, ich rodziców i nauczycieli – podsumowanie całorocznej pracy i rozpoczęcie tak długo wyczekiwanych wakacji.

W Starej Wiśniewce uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w parafialnym kościele przez ks. Marka Czaplickiego. Po wspólnej modlitwie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze przed pomnikiem poświęconym patronom szkoły – broniącym polskości aż do śmierci.

Następnie wszyscy uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście udali się do sali gimnastycznej na apel. Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu, meldunku przewodniczących klas i szkoły oraz powitaniu wszystkich uczestników uroczystości nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru, a po nim wręczenie świadectw i nagród tym osobom, które osiągnęły najwyższe wyniki w nauce.

Wychowawcy klas I-VII wyczytywali kolejno uczniów otrzymujących cenzurki „z paskiem”. Jako ostatni wystąpili ósmoklasiści i odebrali świadectwa ukończenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Polskości w Starej Wiśniewce. Wychowawczyni klasy VIII, pani Anna Kokowska, wręczyła również listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów i specjalne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji klasowych i szkolnych przedsięwzięć.

Pani dyrektor Agnieszka Miela pogratulowała tegorocznych osiągnięć wszystkim podopiecznym i pokreśliła, że wielokrotnie rozpierała ją duma z powodu licznych sukcesów osiąganych przez dzieci i młodzież z naszej szkoły. Następnie podziękowała rodzicom aktywnie działającym na rzecz placówki i pożegnała panią Iwonę Kisełyczkę – rozpoczynającą pracę w innym miejscu oraz przechodzącą na emeryturę panią Beatę Justynę. Wójt Gminy Zakrzewo pan Marek Buława, gość specjalny uroczystości, wręczył stypendia tegorocznym prymusom, w których gronie znaleźli się: Julia Chrustowska, Anna Ziółkowska, Melania Paciorek i Alan Gracz. Następnie podziękował pani dyrektor za owocną współpracę i życzył wszystkim udanych wakacji.

O pani Beacie Justynie pamiętali jej uczniowie z klasy III, którzy przygotowali specjalnie dla niej program artystyczny pod opieką pani Beaty Płytnik. Poetycko i muzycznie życzyli swojej byłej wychowawczyni spełniania marzeń na nowej drodze życia.

Po występie trzecioklasistów ósmoklasiści przystąpili do ślubowania. Unosząc prawe dłonie, przyrzekali wyniesioną ze szkoły wiedzę jak najlepiej wykorzystywać w dalszym kształceniu i realizować ideały wpajane im przez rodziców i wychowawców. Po ślubowaniu  i złożeniu podpisu pod słowami przysięgi oficjalnie stali się absolwentami naszej szkoły.

Wychowawczyni klasy VIII pani Anna Kokowska podsumowała 5 wspólnie spędzonych lat, porównując ten czas do różnych filmów. Na koniec wręczyła swoim podopiecznym upominki, w tym statuetki Oskarów. Absolwenci podziękowali nauczycielom i rodzicom. Na tę okoliczność przygotowali przemówienie, wiersze i piosenkę „Już 8 lat minęło…” Po występie podrzucili czapki absolwenta – symbole kończącego się pewnego etapu w życiu.

Jako, że tradycją szkoły jest żegnanie ósmoklasistów przez koleżanki i kolegów z klasy VII, młodsi uczniowie przygotowali humorystyczne przedstawienie i upominki. Przebrani za pracowników FBI aresztowali absolwentów i ich wychowawczynię, czym rozbawili publiczność. Na szczęcie wszyscy uwięzieni zostali oczyszczeni z zarzutów i mogli wrócić na widownię.

Po apelu uczniowie klas I-VII udali się jeszcze raz w tym roku szkolnym do sal lekcyjnych. Tam wychowawcy rozdali świadectwa pozostałym uczniom i życzyli wszystkim podopiecznym nie tylko udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Kontakt

ADRES

Stara Wiśniewka 51

77-411 Stara Wiśniewka

TELEFON

67 263 18 76

EMAIL

spwisniewka@tlen.pl

Zakończenie roku szkolnego
Przewiń na górę